Merak ediyorum gerçekten, protesto ettiğimiz ülkelerin mallarını satsak, doğal olarak da bundan sonra yedek parçalarına bile gereksinim duymasak, kimin evinde hangi eşya kalır.

Yerli marka 5 tane sağlam alet saysalar oturup bütün dünya mallarını protesto edeceğim. Neredeyse doğduğumdan beri her 2 yılda bir bir ülkeyi protesto ediyoruz, paralarını yakıyoruz, mallarını parçalıyoruz. Yok 2 hafta pizza yemezken, sonrasında şeftali bıçaklıyoruz yada inek gönderiyoruz Hollanda’ya. Hangisini sayayım ki, bu kadar ilkellik içinde yaşayıp duruyoruz işte.

Protesto bundan sonra almamakla olmaz, çok ciddi tavır koymak istiyorsan elinde ne varsa çıkartırsın, olur biter. Merak ediyorum gerçekten, protesto ettiğimiz ülkelerin mallarını satsak, doğal olarak da bundan sonra yedek parçalarına bile gereksinim duymasak, kimin evinde hangi eşya kalır. Evini, park yerini, askeriyeni, polisini, jandarmanı, üniversitelerini onların eşyalarıyla doldur, sonra da “protesto ediyorum” de ve hâlâ % kaçının ne olduğunu kimsenin çözemediği halk seni alkışlasın, desteklesin.

Kırgız yada Türkmen sanıp her çekik gözlüyü döv, döviz bürosunu kurşunla, sonra da milli mutabakat diye salına salına gez. Neymiş, bundan sonra Amerikan traşı yapmayacakmış berberler. Neyse ki Amerikan Berberler Derneği yada Odası sizi ciddiye almıyor, ne kaybedecek ABD bundan, hiç merak eden yok, çünkü düşünen yok. Muharrem İnce Bor madeninden bahsedince “Ama bizde de Borcam var, İnce’nin haberi yok” diyen bir damat bakanın varken sen hangi malı protesto ediyorsun ki? Üç gün damatla dalga geçildi, ama bıbıcım oğlan bunları anlamamış ki, üç gün sonra o da eniştesini destekleyip Borcam dedi. Borcam kadar taş düşsün başınıza e mi, siz bu ülkeyi bu cahillikle yönettikten sonra traş olsan ne olur, olmasan ne olur.

70’lerde 2 önemli slogan vardı, “NATO’suz Türkiye, Bağımsız Türkiye” diye. Benim de ilk attığım slogandır, Balıkesir Burhaniye’de CHP mitingi var, biz de devrimci gençler olarak destekleyeceğiz, ne de olsa Bülent Ecevit Karaoğlan olarak nam salmış. Orada bağırdık bu sloganı ve Turan Güneş konuşuyordu, mikrofon elinde sustu, bize doğru baktı ve “Atın şunları miting alanından” dedi. Evet, biz sola yönelen CHP’nin düşüncesi tarafından atıldık,aynı Turan Güneş akşam babalarımız ve annelerimizle oturup rakı içti, ne kadar solcu olduğunu kanıtlamaya çalıştı.

İşte siz hep beraber burada kaybettiniz, 6. Filo geldiğinde onları protesto eden Deniz Gezmişleri, Sinan Cemgilleri, Mahir Çayanları, Ulaş Bardakçıları, Emine Alankuşları, İbrahim Kaypakkayaları idam ederken, öldürürken kaybettiniz.

6. Filo geldiğinde Karaköy Alageyik Sokaktaki kerhaneleri boyarken düşünecektiniz bugünün gelişini. Şimdi bu yazıya koyduğum o fotoğraflara iyi bakın, işte sizin zihniyetiniz bu ve hiç değişmedi. Adnan Menderesler asılırken sokağa çıkmayan halkın ve siyasetçilerin hiçbişey söylemeye hakkı yoktur bugün. Menderes’e, Demirel’e yapılan darbelere ses çıkarmayıp ve darbelerin anayasasıyla devam edenlerin demokrasi deme hakları da yoktur. Darbe sana yapılınca keşke darbeyle cevap vermeyeydin de bizi de yanında bulaydın Erdoğan.

Menderes, Demirel, Özal, Çiller nerenin adamıydı da sen birdenbire başka biri olup çıktın. O darbeleri hangi ülke destekledi de şimdi kızıyorsun ABD’ye. Hiç 12 Mart ve 12 Eylül darbelerinde hava kuvvetleri komutanlarının neden ABD’de olduğunu sorguladın mı acaba da şimdi ABD’ye kafa tutuyorsun. NATO’ya girmek için kaç asker kaybettiğimizi hesapladın mı? Hadi şimdi NATO silahlarını da protesto etsene, bütün F- 16’ları boşa çıkarsana, uçaksavarlarını, tanksavarlarını.

Bildiğim bişey var, o da Dolar çıktıkça senin düştüğündür. Ben de ABD ürünlerini protesto etmeye başladım ama ilk sıraya seni koydum.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…