CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 30’a yakın eski il başkanı ile toplandı

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı MYK değişikliğinin ardından Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelen İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, dün 30’a yakın eski il başkanını ağırladı.

CHP’de Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yaptığı MYK değişikliğinin ardından Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelen İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, seçimlerden sonra parti içi tartışmalarla yıpranan örgütlere yönelik ilk adımı attı. 30’a yakın eski il başkanını dün genel merkezde ağırlayan Salıcı eski başkanlara, “Parti yönetimi, örgüt bazen sorunlar yaşar. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, herkesi kucaklayan bir yaklaşım içinde olmalıyız” dedi. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin nedeni ve içeriğine ilişkin Salıcı Cumhuriyet’e bilgi verdi.

Görüştüğü eski il başkanlarının çoğunun görev başında olduğu dönemde birlikte çalıştığı kişiler olduğunu söyleyen Salıcı, aralarında halen görevli olanlar da bulunduğunu söyledi. Salıcı il başkanlarına, “Arkadaşlar ben de il başkanlığından geliyorum. CHP kendi iç mekanizmalarında sorunlarını konuşan bir partidir. Diğer partilerde böyle bir kültür olmadığı için yadırganabilir ama yadırganması gereken onların yaptığıdır. Parti yönetimi, örgüt bazen sorunlar yaşar. Bu sorunları aşmak için herkesin fikir birliği yaparak makul bir şekilde sorunların üzerinde konuşması gerekir. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, herkesi kucaklayan bir yaklaşım içinde olmalıyız” dediğini aktardı.

Bayramdan hemen sonra bölge toplantıları düzenleyeceğini paylaşan Salıcı, “Partide görev alanların bize gelmesini beklemeden biz onlara gideceğiz, onlarla sahada bir araya geleceğiz. Sahadaki sorunları ve bunları nasıl aşacağımızı konuşacağız, yerel seçimler için örgütümüzü motive etmeye başlayacağız” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…